Merak Ettiğiniz

Sık Sorulan Sorular

SSS

Bize Sorun

Kombi, klima ve beyaz eşya cihazlarınızla ilgili en çok merak edilen soruları aşağıda bulabilirsiniz. Bunların dışında başka bir sorunuz olması halinde sayfanın alt kısmındaki iletişim formu ile veya hemen ara butonu yardımıyla bizi arayıp sorunuzu iletebilirsiniz. 

Peteklerin bir kısmı ısınmıyor, ne yapmalıyım?

Tesisatın temiz olup olmadığı kontrol edilmelidir. Şayet kirli ise tesisat yıkanmalı ve filtre temizlenmelidir. Radyatörlerin ve tesisatın havası alınmalıdır.

Kombimin su basıncı ne olmalıdır?

1 ile 2 bar arası olmalıdır. Tavsiye edilen basınç 1,5 bardır.

Kombimin basıncı devamlı düşüyor, ne yapmalıyım?

Cihaza uzun süre bakım yapılmamış ise genleşme tankının havası azalmış olabilir veya tesisatta kaçak olabilir. Servis tarafından genleşme tankının havası kontrol edilmelidir. Genleşme tankının basıncı normal değerlere getirilmesine rağmen hala tesisat basıncı düşüyorsa tesisatta kaçak vardır. Bu kaçak, tesisatı yapan firma tarafından tespit edilip giderilmelidir.

Arka odalar yeterince ısınmıyor ne yapmalıyım?

Tesisatın temiz olup olmadığı kontrol edildikten ve radyatörlerin havası alındıktan sonra peteklere reglaj ayarı yapılmalıdır. Cihaza yakın olan peteklerin vanaları kısılmalı, cihaza uzak olan peteklerin vanaları ise mesafeye göre daha fazla açılmalıdır.

Kalorifer tesisatındaki su her yıl değiştirilmeli midir?

Kalorifer tesisatındaki su kirli olmadığı ve çamurlaşmadığı sürece değiştirilmemelidir. Her yıl sistemin suyu değiştirildiğinde su ile birlikte sisteme giren oksijen cihazda korozyona neden olur.

Geceleri kombiyi nasıl bir ayarda tutmalıyım?

Gece ortam sıcaklığı 16-17 C’nin altına düşmeyecek şekilde cihazın kalorifer düğmesi ayarlanmalıdır.

Uzun süre cihazımı kullanmadığım zaman ne yapmalıyım?

Cihazın don koruma fonksiyonunu gerçekleştirebilmesi için cihazın elektriği ve gazı açık bırakılmalıdır. Kullanım suyu ve kalorifer düğmesi çevrilerek en sol konuma getirilmelidir.

Sadece sıcak su kullanmak istediğimde ne yapmalıyım?

Cihazın kalorifer ayar düğmesi en sol konuma getirilmeli ve kapatılmalıdır, böylece sadece sıcak su musluğu açıldığında cihaz çalışır.

Sizin İçin Buradayız

Atlas Teknik

Atlas Teknik Servis uzun yıllardır Ankara genelinde kombi, klima, beyaz eşya ve televizyon servisi olarak hizmet vermekteyiz. Hizmet vermeye başladığımız günden beri kalite anlayışımızdan taviz vermeden müşteri memnuniyetini ön planda tutarak garantili işçilik sunmanın gayreti içerisindeyiz. Daima yaptığımız işin arkasında olduk, kendi menfaatimiz kadar müşterimizin menfaatini de düşünerek en ekonomik şekilde hizmet vermeye çalıştık ve bunu yapmaya devam ediyoruz.

Bizi Arayın

Soner Yöndemli

Çağrı Merkezi

Ankara Atlas Teknik

Garantili İşçilik Orjinal Yedek Parça İle Güvenilir Hizmet
Hemen ArayınBize Ulaşın